Yaşlılar Haftası 18-24 Mart

Advertisement

Yaşlılık her birey için farklı bir anlam ve önem taşır. Herkes bir gün yaşlılığın nasıl bir duygu olduğunu tadacaktır. Yaşılar bugün ile geçmiş arasında bağ kurmamızı sağlayan, kültürel ve ulusal birikimlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan bireylerdir. Bunun dışında yaşlılar zamanının büyük bir bölümünü toplumuna hizmet etmek için harcamışlardır. Dolayısıyla yaşlılar yardıma muhtaç oldukları dönemlerde insana yakışır bir şekilde muamele görmelidir. Ancak her yaşlı göz önünde bulunmadığı için yardıma ihtiyacı olup olmadığı bilinemez. Bu yüzden yaşlılar toplumdaki insanlarla daha çok kaynaşmalı ve onlarla bağ kurulmalıdır.

yaslilar_haftasiYaşlıları topluma kazandırmak ve hatırlatmak için Yaşlılar Haftası kutlamaları yapılır. Bu hafta her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanır. Yaşlılar Haftası’nda duyarlı vatandaşlar huzurevlerine giderek onların dertlerini dinlerler ve çözüm bulmaya çalışırlar. Yalnız ve mutsuz yaşlıları neşelendirmek için Yaşlılar Haftası ile ilgili şiirler okunur.

Okullarda da küçük yaşlardan itibaren yaşlılara saygının ve sorumluluğun oluşturulması amaçlanır. Bu amaçla yaşlılara ayrılan bu haftada Yaşlılar Haftası ile ilgili yazılar okunur. Okulun belirli bölgelerine Yaşlılar Haftası ile ilgili güzel sözlerin yazılı olduğu afişler asılır.

Advertisement

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.